Nõmme sotsiaalmaja aastane

 

Möödunud nädal oli pidulik Nõmme sotsiaalmaja elanikele ja personalile. Tähistati (24. augustil) Nõmme linnaosa tähtsaima sotsiaalinstitutsiooni esimest aastapäeva.
Raskete eelarve-läbirääkimiste tulemusena aasta tagasi omaaegse vene õppekeelega Männiku põhikooli hoone ümberehitamisega valminud majas on 34 sotsiaalkorterit, samuti pansionaat, kus praegu elab 16 inimest.
Nagu sõnavõtjad — sotsiaalmaja direktor Harry Raudvere ja linnaosa vanem Urmas Paet — aastapäeva pidulikul koosolekul mainisid, ei ole tegemist pelgalt sotsiaalobjektiga, vaid ka omamoodi kultuurikeskusega Männiku endises tööstusasumis.
Sotsiaalmaja ruumides on leidnud peavarju Männiku raamatukogu, internetikohvik, on spordisaal, kus tegutsevad mitmed tervistusrühmad ja on võimalik mängida nii korv- kui ka sulgpalli. Sotsiaalmaja ei ole suletud asutus, vaid osutab neid ja teisigi teenuseid — seal on pesumaja, juuksur, söökla, solaarium ja saun — ka ümbruskonna elanikele.
Majas on praegu turvalise elupaiga leidnud 46 elanikku, neist vanim, Elfride Moll on 92-aastane.
Aastapäeva aktusel õnnistas maja rahvast Nõmme Rahu kiriku õpetaja Ove Sander, kes pühitses sisse ka maja vastse lipu.
Pikk oli aastapäevaaktusel ka õnnitlejate rida — Nõmme linnaosa valitsuse sotsiaalabiosakond, Nõmme haigla, Sotsiaalministeerium, Kristiine linnaosa sotsiaalmaja, Puuetega Noorte Õppekeskus ja paljud teised.
Enne kui koosolijad paluti pidulauda, kus sai proovida maja kokkade keedetud maitsvat hernesuppi, kuulati Puuetega Noorte Õppekeskuse ja Nõmme Noortemaja taidlejate esinemist. Kontsertosa üllatuskülaline oli Voldemar Kuslap.
Nõmme sotsiaalmaja, mida enamik kõnelejaid hindas võrdsel tasemel olevat nii Põhjamaade kui ka Lääne-Euroopa analoogiliste asutustega, astus oma teise tegevusaastasse.

PEETER KITS