Kallid endised EPPE-lased!

 

Järjekordselt on kutsutud meid kokku, et annaksime oma hääled delegaatidele, kes aitaksid seaduslikumaks muuta EPPE juhtkonna (mõtlen Mai Treialit ja Elmar Truud) soovi EPPE-t kellegi teisega kokku kleepida. Täpselt samuti, nagu seda tehti poolteist aastat tagasi enne viimaseid Riigikogu valimisi.
Siis oli motiiviks, et muidu me ei ületavat valimistel 5 % künnist ja seega ei saavat olla täiesti kindlad, et meie esindustegelased Mai Treial ja Elmar Truu Riigikogusse pääsevad.
Mis on siis motiiviks praegu?
Aga eks ikka seesama, et Mai Treial ja Elmar Truu tahavad ka kolmandat tähtaega riigikogulaste suure palga ja tähtsa ameti otsas püsida, mis sellest, et senine võimu juures olemine ei pensionäridele ega teistele sotsiaalsetele riskigruppidele mingilgi määral normaalset äraelamist pole suutnud kindlustada. Nende endi äraelamine on Riigikogus püsimise abil igatahes rohkem kui kindlustatud.
Kui esimese kokkukleepimise partneriks oli Koonderakond, kes oli meist huvitatud vaid seetõttu, et nende endi reiting oli Riigikogusse pääsemiseks ääretult madal ja nad soovisid meie abil seda tõsta, siis praegu on partneriks valitud Eesti Rahvaliit (Maarahva Erakonna ja Maaliidu ühismoodustis), kelle reiting valimisteks on samuti madal, sest neil pole üldse või on minimaalselt liikmeid linnades. Kui aga senised EPPE liikmed linnades ja muidugi ka maal nende poolt hääletavad, on väljavaade Riigikogus kohti saada hoopis tõhusam.
Vastutasuks EPPE-laste üleviimisele Eesti Rahvaliidu alla pakutakse aga Treialile ja Truule Rahvaliidu valimisnimekirjas jälle esiviisikusse või esikümnesse pääsemist. Seega uueks neljaks aastaks kopsakas palk taas kindlustatud, mis sellest, et endistel erakonnakaaslastel EPPE-st sellest midagi kasu ei ole.
Kui aga reaalselt elule vaadata, siis üle 10—15 koha uues valitavas Riigikogus Eesti Rahvaliit nagunii ei saavuta, seega ilma kaaslasteta valitsust moodustada ei õnnestu. Võimul oleva kolmikliidu hulgast neile kaaslasi eeldatavalt ei tule, seega jääb üle otsida neid praeguse opositsiooni hulgast, s.t. Keskerakonnast. Keskerakond on aga nii suur ja tugev erakond, et nemad Rahvaliiduga koos valitsemise nimel küll Mai Treialile ega Elmar Truule valimisnimekirjas esikümne kohti pakkuma ei hakka. Seega puudub viimastel igasugune motiiv otse Keskerakonna poole pürgida. Seepärast ongi võetud ette vahemanipulatsioon — ühinemine Eesti Rahvaliiduga.
Mina sellega kaasa ei lähe. Lähen otse Keskerakonda, et endaga rohkem mitte manipuleerida lasta.

MAIMU KIILAS,
EPPE liige juba 5 aastat