Tulpe istutatakse septembris

Väga oluline on tulbisibulad üles võtta õigel ajal, siis, kui taim on kasvu lõpetanud. Selleks ajaks on ülemine leht muutunud kollaseks ja kuivanud, alumine aga veel roheline. Tulbisibulate välimised soomused on muutunud kollakaspruuniks. Olenevalt sordist on see aeg alates juuli algusest kuni kuu viimaste päevadeni. Õigel ajal koristatud sibulad saavad läbida vajaliku puhkeperioodi. Koristamisega hilinemisel ei ole sibulad valmis talvitumiseks. Koristatud sibulad peavad jääma vähemalt 4–5 päevaks varjualusesse tuulduma ja järelvalmima. Selle aja jooksul eralduvad asendussibulast tütarsibulad. Järgneb sorteerimine suuruse järgi valikutesse (vt. joonist). Eemaldatakse kõik vigastatud, kahjuritega ja haiged sibulad.
Sorteeritud sibulad asetatakse võrkpõhjaga kastidesse või, kui sibulaid on vähe, ajalehepaberile ning viiakse tõmbetuulega ruumi kuivama. Ideaalne oleks, kui ruumis saaks hoida 10 päeva kestel temperatuuri 20–22 °C, seejärel 15 päeva 18–20 ning kuni istutamiseni 9 °C. Optimaalseteks istutusaegadeks on varajastel, mendel-, triumf- ja darvinhübriidtulpidel septembri I dekaad, darvin- ja papagoitulpidel septembri II dekaad ja hilistel tuplidel septembri III dekaad. Pärast istutamist peaks mullatemperatuur olema vähemalt 2 nädalat 9–10 °C. Juurdumine aga kestab mulla külmumiseni.
Istutamistihedus oleneb sibula suurusest. Vagudes kasvatamise korral, kus ridade vahe jääb 50 cm, võib sibulad vaos istutada joonisel näidatud vahedega.
Peenral kasvatamise korral peaks I valiku sibulate vahekaugus olema 15–20 x 15–20 cm. Vagudes kasvatamise kasuks räägib parem soojus-, õhu- ja niiskusreiim, mulla külmumissügavus on väiksem ja vaheltharimistöid saab teha masinatega.
Väga ilusad on tulbid väikeste rühmadena murus. Seal kasutatakse ainult I valiku sibulaid. Tulbisibulad võetakse välja pärast õitsemist igal aastal ja muru paigatakse mättaga. Sügisel istutatakse kas uude kasvukohta või vahetatakse vana muld värske huumusmullaga. Igale sibulale peaks jääma kasvuruumi vähemalt 300 cm².
Tulbisibulad istutatakse nii nagu enamik sibullillede sibulaid — sibula kõrguse kolmekordsele sügavusele. Näiteks 4 cm kõrge sibul istutatakse 12 cm sügavusele.
Kuigi koduaias tuleks ka tulbisibulad igal aastal üles võtta, sageli seda ei tehta. Tagajärjeks on tulpide taandareng, õied jäävad väikeseks ja õievarred lühikeseks. Ainult hästi haritud ja väetatud kasvukohal võib tulp kasvada 2–3 aastat.
Tulbid vajavad hea drenaaiga kasvukohta, väikese kallakuga lõunasse. Oluline on ka looduslik tuulekaitse ja lume kogumise võimalus. Tulpide kasvatamiseks ei sobi madala põhjaveeseisuga liivased mullad. Istutada ei tasu ka madalamatesse lohkudesse.